Medeni Usul Hukuku

Medeni Usul Hukuku Sınavına Ne kadar Hazırsın?

Medeni Usul Hukuku Sınavına Ne kadar Hazırsın? Üniversiteli arkadaşlarımız için hazırladığımız dinamik testi kaçırmayın !

''Kanunla belirtilen haller dışında hakim, kendiliğinden delil toplayamaz'' bu cümle HMK ya göre hangi ilkeyle ilişkilidir?

Yetki Sözleşmesi ile ilgili olarak aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur?

Aşağıdaki şıklardan hangisinde ihtiyari tedbir ve ihtiyari haciz kararları hakkında yanlış bir bilgi yer almaktadır?

Aşağıdakilerden hangisi Hukuk Muhakemeleri Kanununda yer alan bir yetki kuralı değildir?

Bir ilçede özel mahkeme yoksa bu mahkemesinin görevine giren dava ve işlere Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bakılır ancak bu durumda Asliye Hukuk Mahkemesi davaya hangi mahkeme sıfatı ile baktığını belirtir bu husus aşağıdakilerden hangisi bakımından önem taşır?

6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu'na göre aşağıdakilerden hangisi adli tatilde görülemeyecek işlerden biridir?

A, B’ nin İstanbul’daki taşınmazını tapuda satış ve tescil işlemi yapılması suretiyle devralmıştır. Ancak A, bir ay sonra ödemek üzere söz verdiği satış bedelinin geri kalan kısmını ödememiştir. B’ nin satış bedelinin tahsili için açacağı davada yetkili mahkeme aşağıdakilerden hangisidir?

Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yemin ile ilgili yanlış bir bilgidir?

6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununa göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanununa göre Temyiz ile ilgili verilen bilgilerden hangisi doğrudur?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Merhaba sitemizin tek gelir kaynağı reklamlar sunucu ve alan adı ücretlerini çıkarabilmek için reklamlara ihtiyacımız var lütfen kullanıyorsan adblocker vb programları kapatır mısın ? Kullanmıyorsan verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.

 reklamdestekHukuk makaleleri , hukuk testleri , hukuk fakültesi hakkında bilgiler , sınav rehberliği ve bir çok makale bulunan sitemiz masraflarını kendi çıkarması gerekiyor bu sebeple reklamlar aracılığı gelir toplamaya çalışıyorum.Kesinlikle sizi rahatsız edecek hiçbir reklam bulunmamaktadır.Reklam engelleyicinizi kapatmayı sitenin iyiliği için unutmayın.Emeğe saygı teşekkürler.