DünyaGenel

Evde Sınıf Ortamı Nasıl Oluşturulur?

EVDE SINIF

Evde Sınıf Ortamı Nasıl Oluşturulur?

Evde sınıf

Hepimiz bu pandemiden dolayı evlerimizdeyiz. Ancak çalışmalara devam ediyoruz. Hayallerimiz var, kazanmak istediğimiz üniversiteler var, liseler var, atanmak istediğimiz bölümler var..

Peki evimiz bizim yaşam alanımız ancak ders çalışmamız için yeterli mi?

Bu zamana kadar kütüphanelerde, sınıflarda, dershanelerde başımızda birçok hoca ile birlikte yanımızda çalışan birçok rakibimiz ile birlikte daha çok motive olup çalışıyorduk. Peki ya evde ??Bu alanlara çıkamamak bizi ders çalışmaktan uzaklaştırmasın. Evimizi de sınıf ortamı gibi yaparak başarımızın devamını sağlayalım..

1-Oda seçimi

Hem rahat kıyafetlerle durabildiğiniz hemde sizi rahatsız etmeyeceklerini bildiğiniz bir oda bulun. Kendi odanız varsa mutlaka o olmalı . Veya kiler gibi yada çamaşır odası gibi sadece belirli zamanlarda girilen odalar olursa bu da yeterli olacaktır. Odada televizyon , bilgisayar kesinlikle olmasın.

2-Mutlaka bir masa bulalım.

Zaten vardır ancak bu masa düz olmalı sizin dikkatinizi dağıtacak şekilde olmamalı. Bacaklarınız masanın altına sığmalı . Boyunuza uygun olmalı.

 

ders çalışmak

3-Masayı yerleştirecek alan

Masamızı odanın gelişigüzel bir yerine değil tam duvarı görecek şekilde koyalım. Yani kafanızı kaldırdığınızda duvarı görmelisiniz. Bu sizin dikkatinizi toplamanızı sağlayacaktır. Odağınızı arttıracaktır.

4- Ufak notlar

Masanızın önüne tam duvara sizi motive edecek ufak sözler yazalım.4-Oda mutlaka toplu olsun

Dağınık bir oda iç güdülerinizin toparlamaya kaydığını gösterir. Belki kendinizi firenlersiniz ancak yatağın dağınık olması yerde pijama, kitap, dergi olması sürekli aklınızı kurcalayacaktır. Dersten sonra toplarım demenize neden olacak ve odak noktanızı değiştirecektir.

5-Radyasyon yasak

Dershanede, okulda, hocaların karşısında nasıl telefon yasak? Seçtiğiniz odada da telefon gibi radyasyon yayan aletler yasak olmalı. Kapıya bir kutu yapalım. Bu bizi biraz eğlencesine götürür . Ancak faydalı olacaktır emin olun. Girdiğiniz odanın yanına bir kutu hazırlayın ve girerken telefonunuzu kutunun içine bırakın. Saklama kaplarını veya bir karton kutuyu kullanabilirsiniz.

6-Telefon dışarıda dedik ama tam değil.

Telefonumuzu odaya girmeden önce en az 40 dk lik alarm kuralım. 40 dk sonra çalsın ve sizi uyarsın mola vermeniz için. 40 dk dolunca o odadan mutlaka çıkın ve 10-15 dk lik aralar verelim.

seo
evde sınıf ortamı

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı