Hobi'm

Avokado Nasıl Güzelleşir? | Hobi’m

Avokadoyu nasıl tatlı hale getirebilirim?

Avokado Nasıl Güzelleşir?

Avokadoyu nasıl tatlı hale getirebilirim?

Paylaşacağım bu tarif yaklaşık 1 yılda bir çok kez avokado denemesi yaptıktan sonra ortaya çıkmıştır. Bu tarifi bebeklerinize dahi güvenle yedirebilirsiniz.

Avokado çok yüksek magnezyum ve vitamin içermesi nedeniyle tüketilmesi gereken besinlerden biridir. Ancak acı ve yakın olmadığımız tadından dolayı genellikle çöpe atmamıza veya kenarda beklemekten çürümesine neden olmaktayız. 

İlk bende avokadoyla karşılaştığımda çöpe gitmişti. Ben onun yumuşaması gerektiğini bilmeyip sert iken kesip yemeyi denemiştim. Tabi ki sonuç hüsran 😀

Sonra baktım ki bayağı yumuşaması gerekiyormuş .

Aldım bir tane daha ve yaklaşık 10 gün sonunda ellediğimde üzerinde parmak izi çıkabilecek kadar yumuşamıştı. (Bu şekilde olan bir avokado yaklaşık 2 gün buzdolabında bekleyebilir) Ortadan kesip çekirdeğini çıkartıp 2 tane tarif denemiştim. Biri tost diğeri salata . Ama hiçbir türlü yenmeyecek bir şey olmuştu. (yenmediği için tarifleri burada yazmıyorum )

Pes etmedim … Tekrar bir avokado alıp onu da bir 10 gün güneş ve oda ısısında beklettikten sonra tatlı bir şeyler yapmaya karar verdim.

İşte o muhteşem tarif….

  • 1 adet yumuşak avokado
  • 1 adet muz
  • 2 çay kaşığı bal
  • 1 damla limon suyu
  • Eğer bebeklerinize yedirecekseniz bal miktarını 1 çay kaşığına düşürüp 1 yemek kaşığı süt ekleyin .

Bütün bu malzemeyi mutfak robotu ile çırpınız. Muhteşem tatlımız hazır. Varsa üzerine karamel dökebilirsiniz.

seo
avokado

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Merhaba sitemizin tek gelir kaynağı reklamlar sunucu ve alan adı ücretlerini çıkarabilmek için reklamlara ihtiyacımız var lütfen kullanıyorsan adblocker vb programları kapatır mısın ? Kullanmıyorsan verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.reklamdestekHukuk makaleleri , hukuk testleri , hukuk fakültesi hakkında bilgiler , sınav rehberliği ve bir çok makale bulunan sitemiz masraflarını kendi çıkarması gerekiyor bu sebeple reklamlar aracılığı gelir toplamaya çalışıyorum.Kesinlikle sizi rahatsız edecek hiçbir reklam bulunmamaktadır.Reklam engelleyicinizi kapatmayı sitenin iyiliği için unutmayın.Emeğe saygı teşekkürler.